جبهه ملی ایران سامان ششم خواستار خروج هرچه سریعتر نیروهای بیگانه حشدالشعبی، جنبش النجاء و گردان فاطمیون از خاک ایران می‌باشد

۲۷ فروردین ۱۳۹۸   |  لینک کوتاه شده :

مردم مناطق سیل زده استان‌های لرستان و خوزستان به مانند دیگر مردمان این سرزمین در طی ۸ سال جنگ با عراق بارها طعم تلخ ویرانی و مرگ را تجربه کرده‌اند اما دلاورانه، با عرق ملی و میهن دوستی در برابر هرگونه تهاجم دشمن ایستادند. شوربختانه در هفته‌های اخیر شاهد سیل در این مناطق بوده‌ایم که خانه و کاشانه آنان را ویران نموده است، در میان این حادثه تلخ، شاهد رشادتهای و عظمت مردان و زنان این بخش از مردمان سرزمین‌مان بودیم که چگونه با دستان خالی به جنگ این بلاهای طبیعی ‌رفتند و با امکانات ناچیز قصد مهار سیل را داشتند.
امداد بر عهده هلال احمر و دیگر سازمان‌های امداد رسان کشور است و به مانند دیگر کشورهای جهان، طبیعی است در هنگام رویدادهای ویرانگر جهت یاری بیشتر از ارتش ملی کشور کمک گرفته شود.
حضور نیروهای شبه‌نظامی بیگانه که تخصصشان در میدان جنگ و رزم‌‌های چریکی است از یک سو اقدامی نابجا و ضدملی است و از سویی دیگر برخلاف اصولی از قانون اساسی کشور می‌باشد که ضوابط بکارگیری نیروهای بیگانه را مشخص نموده است (اصل ۸۰ قانون اساسی کمک گرفتن از بیگانگان باید با تصویب مجلس باشد – اصل ۸۲ استخدام کارشناسان خارجی ممنوع است مگر با تصویب مجلس – اصل ۱۴۵ نیز عضویت افراد خارجی در نیروهای نظامی و انتظامی ممنوع کرده- اصل ۱۴۶ استقرار هرگونه پایگاه نظامی خارجی در کشور را حتی برای استفاده صلح آمیز ممنوع دانسته – اصل ۱۴۷ برای امدادرسانی تنها نیروهای ارتش مجاز به مداخله می‌باشند) بنابراین، وارد کردن نیروهای نظامی چریکی بیگانه حتی برای امداد رسانی نقض قانون اساسی خود جمهوری اسلامی و مصالح ملی کشور می‌باشد.
اکنون که به جهت گستردگی خسارات وارده، نیاز مبرم به نیروی انسانی امداد رسان در کنار سازمان‌های امدادرسان می‌باشد، نیروهای ارتش است که حق دارند با امکانات و نیروهای انسانی در اختیار در مناطق آسیب دیده حضور یابند. همچنین امروز بسیاری از هم میهنان اعم از متخصص و غیرمتخصص آماده حضور در مناطق سیل زده و یاری به هم وطنانشان می‌باشند و نیازی به کمک گرفتن از نیروهای شبه نظامی بیگانه نیست.
حضور نیروهای جنگی بیگانه برای مردمان رنج دیده و مصیبت‌زده از سیل می‌تواند یادآور هشت سال تلخ و پر تلفات جنگ تحمیلی و آتشی بر تالمات و فشار روحی بر هم میهنانمان در این شرایط باشد و تحرکات نمایشی این نیروها در خاک ایران و مناطق سیل زده بسیار پرسش برانگیز و خطرناک است.
عقل سلیم، منافع ملی، غیرت میهن دوستی و شرایط حساس و بحرانی امروز کشور ایجاب می‌کند، سریعا این نیروهای شبه نظامی بیگانه از خاک ایران خارج شوند و همانگونه که گفته شد نیروهای ارتشی و مردمی برای امداد رسانی به کار گمارده شوند.
جبهه ملی ایران – سامان ششم
تهران- ۲۶ فروردین ۱۳۹۸خ