بیانیه جبهه ملی ایران (سامان-ششم) درباره حوادث متاثرکننده مشهد

۱۲ فروردین ۱۴۰۱   |  لینک کوتاه شده :

هموطنان آزاده،
بازهم از باند مُفتی خراسان، علم‌الهدی، برخورد زن‌ستیزانه‌ای درحق دختران‌ سرزمینمان سر زده است. آنان که تنها خواسته‌شان تماشای مسابقه تیم ملی فوتبال کشورمان بوده، با باتوم و اسپری فلفل پاسخ داده‌ند.

اینکه علم‌الهدی، رهبر ارتجاعی‌ترین جناح حاکمیت می‌باشد و کسانی با انتخاب محل مسابقه، درست شهر مشهد را برگزیده‌اند، می‌تواند خود نشانی از دعوای دو جناح مدعی جانشینی رهبری در جمهوری‌اسلامی باشد.

ما این اقدام را رسما محکوم می‌کنیم. علم‌الهدی نماینده‌ای بلندپایه از حاکمیت است و این عملکرد او به پای کل حاکمیت نوشته می‌شود.

متاسفانه در جریان مسابقه فوتبال تیم ملی کشورمان و لبنان، درحالیکه زنان لبنانی تماشاچی مسابقه بودند، بانوان ایرانی با وجود خرید بلیط‌های گرانقیمت به درون ورزشگاه راه نیافتند و مورد بی‌احترامی و توهین گسترده، کتک‌کاری و زد و خورد قرار گرفتند و رسانه‌ها از برخورد با باتوم و گاز اشک‌آور و اسپری فلفل برای متفرق کردن و ارعاب زنان و دختران گزارش می‌دهند. باند علم‌الهدی و تیم جلیلی، متهم اصلی این موضوع هستند.

حال، بازی «کی‌بود؟ کی‌بود؟» راه افتاده و شرکای اصلی دزد، رفیق قافله و کاروان شده‌اند و فرافکنی در پیام‌ها و گزارشات مُشاهده می‌شود. گویا زنان و دختران مقصر هستند و جرم‌شان علاقه به ورزش و تماشای فوتبال مردان در ورزشگاه است.

این رفتار حکومت اسلامی، نشانه بارزی از فشار به مبارزات دختران و بانوان ایرانی می‌باشد که برای رسیدن به حقوق شهروندی خود مبارزه می‌کنند.

جای بسی تاسف است که فوتبالیست‌های ایرانی برای همدردی و همبستگی با مادران و خواهران خود، اعتراض‌های چشم‌گیری از خود نشان نداده‌اند.

گرچه حرکات پراکنده زنان ایرانی، در مقایسه با جنبش معلمان، انسجام چندانی ندارد، ولی اگر این حرکات مدنی را از آغاز پیدایش خود تاکنون در نظر بگیریم، قوی‌ترین و بادوام‌ترین مبارزه با حکومت اسلامی بوده است.

باشد که پیکار دختران و بانوان ایرانی روزبه‌روز پُرشورتر و قوی‌تر و پُربارتر شود و مانند نمادی برای اقشار و نیروهای بالقوه دیگر گردد که هنوز وارد صحنه اعتراضات‌اجتماعی و اعتصابات‌صنفی و مبارزات‌مدنی نشده‌اند.

جبهه‌ملی‌ایران، با پشتیبانی بی‌دریغ از مبارزات دختران و بانوان، از همه شهروندان ایرانی دعوت می‌کند که با مبارزات پیگیر خود، حکومت اسلامی حاکم را به چالش کشانده و این رژیم انسان و ایران‌ستیز ارتجاعی را هرچه زودتر از مقصد قدرت فرو کشانند.

پاینده ایران
جبهه ملی ایران (سامان ششم)
۱۲فروردین ۱۴۰۱